بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قوچان

درباره

مشخصات
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قوچان

آنجا هست 91 ارسال ها و 2 دیدگاه تا این لحظه.

بایگانی ها
برچسب ها

صفحات

  اثری از جمال صادقی
  به کوشش محمدحسین حاجی ده آبادی

  کتاب حاضر دربردارندۀ سه خاطره دربارۀ تجربۀ مرگ و حاصل مصاحبه رو در رو با افرادی است که حیات پس از مرگ را تجربه کرده، به برزخ رفته و برگشته اند.

  مجموعه ای بسیار جالب و حیرت انگیز که ممکن است بخش هایی از آن برای بیماران قلبی و روان های آسیب پذیر، نامناسب باشد. درصورتی‌ک بیماری قلبی و…داریداز دانلود پرهیزکنید.

  از نکات مثبت این مباحث اضافه کردن آیات ، احادیث و روایات مشابه در زمان مرور کتاب بوده و برخی مسائل را با توضیحات بیشتر شفاف می کنند.

  در ادامه میتوانید مرور کتاب با صدای حجت الاسلام امینی‌خواه را که به همت گروه پایگاه پسیج دانشجویی مرصاد گردآوری شده بطور رایگان دریافت نمایید:

  جلسه اولجلسه دوم جلسه سومجلسه چهارمجلسه پنجم
  جلسه ششمجلسه هفتمجلسه هشتمجلسه نهمجلسه دهم
  جلسه یازدهمجلسه دوازدهمجلسه سیزدهمجلسه چهاردهمجلسه پانزدهم
  جلسه شانزدهمجلسه هفدهمجلسه هجدهمجلسه نوزدهمجلسه بیستم
  جلسه بیست و یکمجلسه بیست ودومجلسه بیستوسومجلسه بیست وچهارمچلسه بیست و پنجم
  جلسه بیست و ششمجلسه بیست هفتمجلسه بیست هشتمجلسه بیست و نهمجلسه سیم
  جلسه سی و یکمجلسه سی و دومجلسه سی و سومجلسه سی و چهارمجلسه سی و پنجم
  جلسه سی و ششمجلسه سی و هفتمجلسه سی و هشتمجلسه پایانیکل کتاب یکجا

  #بسیج_دانشجویی_مرصاد

  ارسال شده در دسته‌بندی نشده | بدون دیدگاه »

  با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب(مدظله) و ماه مبارک رمضان که در راه است تصمیم داریم به کمک شما بزرگواران،فارغ از هر دین و طرز تفکر و برای کمک به همنوعان خودمان که شاید امکانات ساده ی ما آرزوی آنهاست به افرادی که وضعیت مالی خوبی ندارند کمک کنیم پس در این راه به ما کمک کنید.
  آماده دریافت کمک های نقدی و غیر نقدی شما شامل مواد غذایی و هرچیزی که فکر میکنید گره ای از کار بگشاید هستیم.
  با تشکر از شما.

  فرمانده پایگاه مرصاد دانشگاه صنعتی قوچان
  مهدی کارآمد

  #بسیج_دانشجویی_مرصاد

  ارسال شده در دسته‌بندی نشده | بدون دیدگاه »

  🔻بسم الله الرحمن الرحیم
  عید فطر عید پاداش به مومنان است که با عبادت در ماه رحمت خداوند جان زنگار گرفته خویش را به نهر الهی شستشو داده اند و با تمرینی ریاضت گونه اراده های خویش را تقویت کرده اند تا درمقابل هر دنائتی تسلیم نگردند.
  خداوند متعال را شاکریم که به توفیق و فضلش توانستیم بار دیگر ماه مبارک رمضان و عید فطر دیگری را درک نماییم.امیدواریم این نورانیت الهی و انسی که با قرآن پیدا شده را ولو هر چند اندک بتوانیم حفظ و سرمایه عمر و زندگیمان کنیم. اینجانب حلول ماه شوال و این عیدالله اکبر که جشن و سرور مسلمانان عالم است را به محضر بقیه اللخ اعظم (عج)و تمامی دانشگاهیان محترم خاصه خانواده دانشگاه صنعتی قوچان تبریک عرض نموده و دوام و ثبات قدم در مسیر عبودیت الهی را از خداوند منان خواستارم.

  #بسیج_دانشجویی_مرصاد

  ارسال شده در دسته‌بندی نشده | بدون دیدگاه »

  🎆 #عید_فطر را خدمت امام زمان (عج)و تمام مسلمین جهان تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.

  #بسیج_دانشجویی_مرصاد

  ارسال شده در تبریک ها و تسلیت های پایگاه بسیج دانشجویی مرصاد | بدون دیدگاه »

  ⚜️ «اهمیت این #انقلاب و علت اینکه این انقلاب #زلزله در دنیا ایجاد کرد، این نبود که یک حکومتی را سرنگون کرد، نه، علت این بود که یک #منظومهفکریِنو را به دنیا عرضه کرد و امروز هم همچنان در اکناف این عالم، این منظومه فکری در حال # پیشرفت است».
  ۱۳۹۴/۶/۱۲

  🧕 خواهران برای ثبت نام به نام کاربری زیر درایتا پیام بدهند👇

  🆔 @Yahossein_78

  🧔 برادران جهت ثبت نام به نام کاربری زیر پیام بدهند👇
  🆔 @Ark1500

  #بسیج_دانشجویی_مرصاد

  ارسال شده در دسته‌بندی نشده | بدون دیدگاه »

  🔹بسم الله الرحمن الرحیم
  «خرمشهر را خدا آزاد کرد.»
  امام خمینی (ره)

  ⭕️عملیات غرور آفرین بیت المقدس که به آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد سال ۶۱ منجر شد را باید قله ظفرمندی و اوج شکوه دوران دفاع مقدس دانست چراکه این مقطع زمانی یادآور رشادت، رادمردی و جانفشانی مردانی است که با سلاح ایمان، عزت و خودباوری در برابر تمامیت خواهی و ستمگری استکبار و مرتجعان منطقه ایستادند و به پیروزی رسیدند.

  🔵ملت بزرگ ایران اسلامی که با گوش فردادن به ندا و فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، انواع توطئه ها و نیرنگ های دشمنان را پس از پیروزی انقلاب با جانفشانی و ایثار، در نطفه خفه کرده بودند، در دوران ۸ سال دفاع مقدس نیز با ایستادگی و مقاومت در دفاع از دین و شرف و ارزش های مقدس این آب و خاک مجاهدت ورزیدند و با نهادن جان خویش در طبق اخلاص، حماسه های ماندگار و بی نظیری چون حماسه آزادسازی خرمشهر را رقم زدند و اجازه ندادند تا حتی یک وجب از خاک کشور در دست دشمن باقی بماند.

  #بسیج_دانشجویی_مرصاد

  ارسال شده در تبریک ها و تسلیت های پایگاه بسیج دانشجویی مرصاد | بدون دیدگاه »

  لطفا در ابتدای مصاحبه خودتان را معرفی کنید.

  بسم رب الشهداء والصدیقین
  بنده مهدی کارآمد مسئول بسیج دانشگاه صنعتی قوچان هستم


  بنظر شما روز قدس تا چه اندازه ميتواند باعث وحدت بين مسلمانان باشد؟

  در مورد سوال اولتون باید بگم اول تعریف ما از مسلمانان کیه یا چیه؟کشور؟دولت؟مردم؟
  ما شاهد این هستیم کشورایی مثل عربستان دارن دقیقا کارایی رو انجام میدن که اسرائیل انجام میده پس ما بهتره از مسلمانان گذشته و اتحاد کشورهای حامی آزادی رو مطرح کنیم در این صورت روز قدس رو میشه روز اعلام برائت تمام کشورها و مردم از اسرائیل و کشورهای مستکبر دونست البته اینو بگم که ما دولت که هیچ، قریه که هیچ، مزرعه که هیچ، حتی طویله ای به اسم اسرائیل را هم به رسمیت نمی‌شناسیم.


  مهدی جان بنظر شما بهترين تعاملی كه ميتوان در قبال روز جهانی قدس به كار گرفت به گونه ای كه مناسب با توانايی های ملت های اسلامی و عربی با هدف آزاد سازی فلسطين از جنايت صهيونيسم باشد چيه؟

  الان این کشورا هستن که باید صهیونیستا رو معرفی کنن و در سازمان ملل و جوامع بین المللی با مطرح کردن جنایات این رژیم غاصب خواستار بررسی بیشتر و مقابله با اسرائیل شوند.

  الان متاسفانه ما تو کشورای اسلامی شاهد این هستیم که دولت ها هماهنگ با هدف کشور و آرمان ها نیستند نه تنها در کشورهای اسلامی که کشورهای دیگر پس با راهپیمایی در روز جهانی قدس و مطالبه از دولت ها میتوان اسرلییل را در فشار قرار داد،متاسفانه روز قدس به شعار ختم میشود و این اصلا درست نیست ما باید حواسمان باشد که حضرت امام خامنه ای(مدظله) چه میگوید و با تحلیل درست در حرکت به سمت این اهداف قدم برداریم.


  بفرمایید که نقش امام (ره) را در احيای مساله فلسطين به ويژه با اعلام روز قدس چگونه ارزيابی ميكنيد.

  امروز حضرت آقا فرمودند که با همه پرسی از ملت فلسطین تصمیم گیری شود این شبیه به همان حرکت انقلاب در سال ۵۷ هست.نقش امام(ره) در همین نمایان است که به عنوان رهبر انقلاب در شکل گیری حکومتی اسلامی در جهان برای مطالبه آزادی روحی دوباره دمید

  مهدی جان بنظرت حداقل تاثير راهپيمايی مردم توی روز قدس چی میتونه باشه؟

  حداقل تاثیر در افرادی که در راهپیمایی شرکت میکنن،حس کردن وضعیت فلسطین و مناطق اشغالی است وقتی که در شرایط آزادانه در راهپیمایی شرکت میکنن ولی در این مناطق همچین چیزی وجود ندارد ولی در افرادی که در راهمیمایی شرکت نمیکنن حداقل طرح این سوال هست که این خواسته و این مسئله فلسطین از چه قرار است.مثلا من خودم تو ذهنم خیلی این سوال بود که چرا شعار انرژی هسته ای حق مسلم ماست مطرح میشه و وقتی که فهمیدم دیگه دیر بود جون برجامو فقط دولت ما اجرایی کرد

  راه نجات قدس و راه حل مناسب برای حل موضع فلسطين چيست.

  راه نجات این هست که ملت ها بیدار بشن و علیه اسرائیل بیانیه بدن و با حضور اسرائیل در مجامع بین المللی مخالفت کنن و عرصه را برای حضور اسراییل تنگ کنن با حملات سیاسی و شاید نظامی،ما شاهد این هستیم که اسرائیلیا خیلی ترسو هستن.راه نجات هم اطاعت از رهبریه.رهبر انقلاب. رهبران مقاومت.


  پيام جناب عالی به مردم ایران جهت شركت در راه پيمايی روز جهانی قدس.

  اول شرمنده هستم که دیر جواب دادم و راهمیمایی روز قدس گذشت هرچند امسال به دلیل کرونا برگزار نشد اما بنده از مردم ایران و دانشجویان درخواست دارم که در راهپیمایی روز قدس در روزهای عادی شرکت کنن و حتما لازم نیست روز قدس باشه آزادی قدس کلید رمز آلود ظهور هست شاید این جمله کافی باشه برای اینکه ما یادبگیریم راهپیمایی فقط یک روز برای یادآوریه وگرنه ما باید راه رو پیدا کنیم.
  چن روز دیگه سالروز آزادسازی خرمشهره،فتح دیگه فتح قدسه.
  حداقل حاج احمد متوسلیان ها،شهید طهرانی مقدم ها،حاج قاسم سلیمانی ها نمیذارن اسرائیل ۲۰ سال آینده رو ببینه.  #بسیج_دانشجویی_مرصاد

  ارسال شده در مصاحبه ها | بدون دیدگاه »

  قدس، خرمشهر دیگر می‌شود

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
  «ما میگوییم مبارزات همه‌جانبه‌ی ملّت فلسطین -مبارزات سیاسی، مبارزات نظامی، مبارزات اخلاقی و فرهنگی- باید ادامه پیدا کند تا کسانی که غاصب فلسطین هستند، تسلیم رأی ملّت فلسطین بشوند.
  از همه‌ی مردم فلسطین اعمّ از مسلمان و مسیحی و یهودی فلسطینی و آن کسانی که در خارج فلسطین تبعید‌شده‌ی از فلسطین هستند، نظرخواهی بشود، و اینها معیّن کنند که چه نظامی در فلسطین حاکم باشد و همه تسلیم آن باشند؛ مبارزه تا این زمان باید ادامه پیدا کند و ادامه پیدا خواهد کرد.»
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۵

  #بسیج_دانشجویی_مرصاد

  ارسال شده در دسته‌بندی نشده | بدون دیدگاه »

  چند توصیه به جوانان:
  ۱) خودسازی فردی و اجتماعی
  ۲)تقویت مبانی معرفتی و پرهیز از انفعال و انحراف
  ۳)اهمیت ادامه ی آرمان خواهی ومطالبه گری
  ۴)انتقاد در کنار پیشنهاد وپرهیزاز پرخاشگری
  ۵) اهمیت گفتمان سازی
  ۶)گسترش جبهه ی انقلاب و پرهیزاز طرد افراد معتقد
  ۷) صراحت و قوّت در مقابل ایجاد کنندگان تردید در مبانی و تزئین کنندگان دشمن
  ۸) توجّه به پیشرفت علمی
  ۹) اهمّیّت به مسئله‌ی حجاب و حیای اسلامی در محیط دانشگاه
  ۱۰) توجّه و مراقبت به سربازگیری دشمن از جامعه‌ی جوان کشور

  مسئله‌ی حجاب و حیای اسلامی است در دانشگاه‌ها که من نسبت به این مسئله دغدغه دارم و من خواهش میکنم که هم مسئولان دانشگاه‌ها و رؤسای دانشگاه‌ها، هم مدیران وزارتهای مربوط به دانشگاه‌ها، هم خود دانشجوها ــ بخصوص دخترخانم‌ها ــ به مسئله‌ی حجاب، به مسئله‌ی فاصله‌گذاری بین زن و مرد که در اسلام وجود دارد توجّه کنند، به آن اهمّیّت بدهند، موازین شرعی را در دانشگاه رعایت کنند.

  عملکرد بلندمدت مدت آمریکا موجب منفورشدن این دولت در بخش مهمی از دنیا شده است؛جنگ افروزی،کمک به دولتهای بدنام،تروریست پروری ها،حمایت بی دریغ ازظلم وکارهایی مانند اینها.
  البته آمریکایی ها در عراق و سوریه ماندنی نیستند واخراج خواهند شد.

  #بسیج_دانشجویی_مرصاد

  ارسال شده در دسته‌بندی نشده | بدون دیدگاه »

  #بسیج_دانشجویی_مرصاد

  ارسال شده در پادکست ها | بدون دیدگاه »

  🔰با چشمان بسته گوش کنید
  فرازی از #زیارتامینالله
  باصدای: #سیدمصطفیالموسوی

  اَلسَّلامُ عَلَيک يااَمينَ اللَّهِ فى‏ اَرْضِهِ
  سلام بر تو ای امانتدار خدا در زمين او

  وَحُجَّتَهُ عَلى‏ عِبادِهِ
  و حجتش بر بندگان او

  اَلسَّلامُ عَلَيک يا اَميرَ الْمُؤْمِنينَ
  سلام بر تو اى امير مؤمنان

  اَشْهَدُ اَنَّک جاهَدْتَ فِى اللَّهِ حَقَّ جِهادِهِ
  گواهى دهم که تو در راه خدا جهاد کردى چنانچه بايد

  وَعَمِلْتَ بِکتابِهِ
  رفتار کردى به کتاب خدا (قرآن)

  وَاتَّبَعْتَ سُنَنَ نَبِيهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيهِ وَآلِهِ
  و پيروى کردى از سنتهاى پيامبرش – صلى اللّه عليه و آله

  حَتّى‏ دَعاک اللَّهُ اِلى‏ جِوارِهِ
  تا اينکه خداوند تو را به جوار خويش‏ دعوت فرمود

  فَقَبَضَک اِلَيهِ بِاخْتِيارِهِ
  و به اختيار خودش جانت را قبض نمود

  وَاَلْزَمَ اَعْدائَک الْحُجَّةَ مَعَ مالَک مِنَ الْحُجَجِ‏ الْبالِغَةِ عَلى‏ جَميعِ خَلْقِهِ
  و ملزم کرد دشمنانت را به حجت و برهان با حجتهاى‏ رساى ديگرى که با تو بود بر تمامى خلق خود.

  #بسیج_دانشجویی_مرصاد

  ارسال شده در پادکست ها | بدون دیدگاه »

  هفته دفاع مقدس بود؛ مهر ماه سال91.
  نمایشگاه بزرگی توی نجف آباد برپا شده بود.
  من و محسن هر دو توی آن نمایشگاه غرفه دار بودیم.
  من توی قسمت خواهران و محسن هم قسمت برادران.
  چون دورادور با موسسه شهیدکاظمی ارتباط داشتم ، می دانستم محسن هم از بچه های آنجاست..
  برای انجام کاری ، شماره تلفن موسسه را لازم داشتم.
  با کمی استرس و دلهره رفتم پیش محسن
  گفتم: “ببخشید، شماره موسسه شهید کاظمی رو دارید؟”
  محسن یه لحظه سرش رو بالا آورد. نگاهی بهم کرد. دستپاچه و هول شد. با صدای ضعیف و پر از لرزه گفت: “ببخشید خانم. مگه شما هم عضو موسسه اید؟”🤔
  گفتم: “بله.”
  چند ثانیه سکوت کرد. چیزی نگفت. سرش را بیشتر پایین انداخت. و بعد هم شماره رو نوشت و داد دستم.
  از آن موقع، هر روز من و محسن ، توی نمایشگاه یکدیگر را می دیدیم.
  سلام خشک و خالی به هم میکردیم و بعد هر کدام مان میرفتیم توی غرفه مان.
  با اینکه سعی میکردیم از زیر نگاه همدیگه فرار کنیم، اما هر دومان متوجه این شده بودیم که حس خاصی نسبت به هم پیدا کرده ایم.
  با این وجود نه او و نه من، جرات بیان این احساس را نداشتیم.
  یکی دو روز بعد که توی غرفه بودم ، پدرم بهم زنگ زد و گفت: “زهرا، یه خبرخوش. توی دانشگاه بابل قبول شدی.”😃
  حسابی ذوق زده شدم. سر از پا نمی شناختم.😍
  گوشی را که قطع کردم، نگاهم بی اختیار رفت طرف غرفه ی برادران.
  یک لحظه محسن را دیدم. متوجه شده بود ماجرا از چه قرار است.
  سرش را باناراحتی پایین انداخت.
  موقع رفتن بهم گفت: “دانشگاه قبول شدید؟”
  گفتم: “بله.بابل.”
  گفت: “می‌خواهید بروید؟”
  گفتم: “بله حتما” یکدفعه پکر شد💔. مثل تایری پنچر شد! 😔
  توی خودش فرو رفت. حالتش را فهمیدم.

  فردا یا پس فرداش رفتم بابل برای ثبت نام…نمیدانم چرا اما از موقعی که از نجف آباد زدم بیرون ، هیچ آرام و قراری نداشتم.😢
  همه اش تصویر محسن از جلو چشمانم رد میشد.هر جا میرفتم محسن را میدیدم.حقیقتش نمیتوانستم خودم را گول بزنم..ته دلم احساس میکردم که بهش علاقه دارم. احساس میکردم دوستش دارم. برای همین یکی دو روزی که بابل بودم، توی خلوت خودم
  اشک می ریختم. 😭انگار نمی توانستم دوری محسن را تحمل کنم…بالاخره طاقت نیاوردم زنگ زدم به پدرم و گفتم: “بابا انتقالی ام رو بگیر. میخواهم برگردم نجف آباد.”از بابل که برگشتم نمایشگاه تمام شده بود…یک روز مادرم بهم گفت: “زهرا، من چندتا از عکس های امام خامنه ای رو نیاز دارم. از کجا گیر بیارم؟”🤔
  بهش گفتم:” مامان بذار به بچه های موسسه بگم که چه جور میشه تهیه اش کرد. “قبلا توی نمایشگاه ، یک زرنگ بازی کرده بودم و شماره محسن را یک طوری بدست آورده بودم…
  پیام دادم براش…
  برای اولین بار…
  نوشت:”شما؟”
  جواب دادم: ” خانم عباسی هستم. “😌کارم رو بهش گفتم و او هم راهنمایی ام کرد…از آن موقع به بعد ، هر وقت کار خیلی ضروری درباره موسسه داشتم، یک تماس کوتاه و رسمی با محسن میگرفتم تا اینکه یک روز هر چه تماس گرفتم ، گوشی اش خاموش بود روز بعد تماس گرفتم. باز گوشی اش خاموش بود! نگران شدم روز بعد و روز بعد و روزهای بعد هم تماس گرفتم ، اما باز هم خاموش بود. دیگر از ترس و دلهره داشتم میمردم دل توی دلم نبودفکری شده بودم که نکند برای محسن اتفاقی افتاده باشد؛ با اینکه با او هیچ نسبتی نداشتم آن چند روز آنقدر حالم خراب بود که مریض شدم و افتادم توی رختخواب! نمی توانستم به پدر و مادرم هم چیزی بگویم. خیلی شرم و حیا میکردم. 😔تا اینکه یک روز به سرم زد و…

  ادامه دارد..

  #بسیج_دانشجویی_مرصاد

  ارسال شده در دسته‌بندی نشده | بدون دیدگاه »